Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rio de Janeiro - město karnevalu, zábavy a obrovských kontrastů

Jedno z nejhustěji obydlených měst na světě, největší město Brazílie, plné ruchu, zábavy, tance a luxusu, korespondující s chudobou a izolací. I takto by se dalo pojmenovat Rio de Janeiro, z jedné strany obklopované oceánem, z druhé pak vysokými horami.

Rio de Janeiro

Šetřete peníze, Rio za to stojí

Do víru tohoto velkoměsta a vlastně celé země můžete z Česka vycestovat prakticky kdykoliv, a nejlépe s cestovní kanceláří. Ty nabízejí podle přání zákazníka různé druhy zájezdů. Čtrnáctidenní poznávací vás vyjdou okolo sedmdesáti tisíc, desetidenní pobytové okolo čtyřiceti. Využít služeb CK lze i pro vaše individuální zájezdy. V rámci svého pobytu v Brazílii si můžete objednat také speciální jednodenní exkurzi pouze v Riu. O ubytování je zbytečné hovořit. Věřte, že jsou zde na turisty velmi dobře připraveni. Nabídka je opravdu ohromující a tak lze jen děkovat cestovní kanceláři, že vybrala hotel za vás.

Rio de Janeiro

Procházka městem, aneb odpočiňte si už raději doma

Město Rio de Janeiro je rozděleno na dvě části: severní a jižní zónu, které jsou od sebe oddělené strmou horou Serra da Carioca. Ve středu města „Centro“ je přes den živo. Naleznete tu plno zajímavých ale dosti drahých obchodů, sídlí zde velké firmy a správní úřady. Jednou z hlavních ulic Avenue Prasidene Vargas můžete projít ke slavnému fotbalovému stadionu Maracaná. V noci tu však zábavu nehledejte. Za ní vyrazte do srdce Ria, na náměstí Praca Floriano. Za všimnutí zde stojí jedna z nejslavnějších budov Ria Teatro Municipal, sídlo opery a orchestru. V pařížském Louveru se inspiroval místní architekt, který postavil v ulici Rio Branco museum Museu Nacional de Belas Artes se sbírkami nejlepších brazilských malířů. V centru si nezapomeňte projít místní obchody. Koupíte zde nejlepší brazilské sýry, vína, hudební nástroje nebo šperky. Stavte se i v nejstarší restauraci ve městě Bar Luis, do druhé světové války nazývané Bar Adolf. Na druhou stranu od Teatro Municipal pak vystoupejte na kopec, kde se nachází kostel Convento de Santo Antonio. Na zajímavé večerní představení si můžete zajít do divadel Teatro Joao Caetano a Teatro Carlos Gomez. Jednoduše pokud prochodíte celé Rio, vůbec nic se nestane. Na každém rohu je totiž něco zajímavého a poutavého.

Rio de Janeiro

Parque de Flamengo – oáza rozjímání a odpočinku

Až se nabažíte víru velkoměsta, zajděte si odpočinout do slavného parku Parque de Flamengo, největšího městského parku na světě. Najdete zde tenisové kurty, hřiště a rozlehlé trávníky na piknik. Dohlédnete odtud také na zátoku s mostem Rio Niteroi, vysokým 60 a širokým 26 metrů. Navštívit můžete i oblíbená muzea Museu Carmem Miranda, Museum of Modern Arts a národní monument. Zdatní turisté mají možnost vystoupat do strmého kopce do čtvrti Santa Teresa, kde lépe poznáte život obyčejných jihoameričanů. Za návštěvu stojí také botanická zahrada, navržená Domem Joaoem VI., plná soch, fontán a deštných pralesů.

Rio de Janeiro

Pláže, písek a moře – Copacabana, slunko a žár

Kdo by si ale nechal ujít slavné brazilské pláže? Asi málo kdo nezná nejslavnější pláž na světě Copacabana, dlouhou 4,5 kilometrů. Jí na pobřeží lemují luxusní hotely, bary a zábavní centra. Pokud jste ale spíše konzervativnější, zajděte na pláž Ipanema. Na rozdíl od divoké Copacabany je klidnější a více elegantní. Pozor si jen dejte na vysoké vlny a plavte raději jen tam, kde se koupou místní domorodci. Mezi méně rušné pláže, které můžete navštívit, patří Flamengo, Leme, Pepino apod.

Rio de Janeiro

Ježíš vítá příchozí z hory Corcovado

Poslední a nejdůležitější částí vaší návštěvy Ria by měla být zastávka na legendární hoře Corcovado. Z ulice Rua Cosme Velho vede lanovka, která vás vyveze na 704 m vysoký kopec. Po jízdě pralesem pak stačí vystoupat 220 schodů na vyhlídku a před vám se naskytne jeden z nejúžasnějších pohledů na světě. Pokud se podíváte nad sebe, spatříte nepsaný div světa. Třicet metrů vysokou sochu Ježíše Krista Vykupitele (Cristo Redentor). Tento tisíc tun vážící symbol Ria byl postaven v roce 1931 a navštívil ho v roce 1981 i papež Jan Pavel II.

Rio de Janeiro

Až tedy vyrazíte do Ria, připravte se na karneval, pláže, sambu, pivo, fotbal a rum. Tohle všechno místní milují a nelze pochybovat, že se to zalíbí i vám.

Rio de Janeiro

Článek byl zobrazen 33 383 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko